26 maja 2017 17:00 ALK 2017 II Faza 5 (II)

Drużyna1234Wynik
Syla151092155
CELCOM OLIMP Jeżewo9127634

Syla – Celcom Olimp Jeżewo 55:34 (15:9, 10:12, 9:7, 21:6)

Oba zespoły do ostatniego meczu przystąpiły w okrojonych składach, z jednym rezerwowym na ławce. Bardziej osłabiony był Celcom i to potwierdziło się na parkiecie. Od początku skuteczniejsi byli koszykarze Syli prowadząc 6:2, 13:5, 15:9, 16:11. W 14. min.  jeżewianie zbliżyli się na 18:19, ale wyjść na prowadzenie nie zdołali. Skuteczne akcje Krzysztofa Góreckiego i Daniela Włodarczyka ostudziły ich zapędy. Do przerwy Syla wygrywała 25:21. Po wyrównanej trzeciej kwarcie wynik był nadal sprawą otwartą, bo drużyny dzieliło tylko sześć „oczek” (34:28) na korzyść wciąż aktualnego brązowego medalisty. Ostatnie 8 minut należało już do graczy Syli. Ich przewaga zaczęła systematycznie rosnąć (43:30, 51:32). Koszykarze z Jeżewa mieli duże problemy ze skutecznością.

Ostatecznie Syla wygrała różnicą 21 punktów (55:34). Tym samym w drugiej fazie naszych rozgrywek odniosła komplet czterech zwycięstw. W jej szeregach wyróżnili się Daniel Włodarczyk (24 punkty, 5 zbiórek), Sławomir Trojanowski (15 punktów, 6 zbiórek) i Krzysztof Górecki (12 punktów, 12 zbiórek). Wśród pokonanych najwięcej punktów – 12, zdobył Radosław Solarczyk. Warto podkreślić, że koszykarze Syli zdecydowanie brylowali w zbiórkach. Mieli ich 19 więcej (42 do 23).