Dominik Stosik MVP siódmego sezonu

Gala Finałowa naszej ligi to nie tylko mecze o medale, ale także nagrody indywidualne oraz konkursy drużynowe i indywidualne.

Fundacja PARO została mistrzem, więc nie dziwi, że jej zawodnicy zdominowali nagrody indywidualne. MVP siódmego sezonu został Dominik Stosik, który okazał się także najlepszym „trójkowiczem”. W 9 rozegranych meczach 21 razy trafił za „3”. W dwóch klasyfikacjach triumfował Piotr Materek. Był on najlepiej przechwytującym (3,5 przechwytów/mecz) i zbierającym (14 zbiórek/mecz).

Mimo iż opuścił trzy półfinałowe mecze najlepszym punktującym graczem sezonu okazał się Krzysztof Kowalski (BUD-PAP/Roplast Team), który w meczu średnio zdobywał 25,8 pkt. Pozostałe wyróżnienia trafiły do zawodników Kar-Bet Team. Jakub Bednarski był najlepszym asystentem (6,7 asysty/mecz), zaś Marcin Rzosiński blokującym (2,5 bloku/mecz). Specjalną nagrodę odebrał Dariusz Igliński (TK-BUD/Corex), który jako pierwszy zawodnik ŚALK przekroczył granicę 1000 punktów. Nagrody wręczali Anna Herman (zastępca dyrektora OKSiR-u Świecie ds. sportu i turystyki), Krzysztof Kułakowski (burmistrz Świecia, patron ligi) i Tomasz Herman (legenda świeckiego basketu).

WYRÓŻNIENIA INDYWIDUALNE 7. SEZONU:

MVP sezonu: Dominik Stosik (Fundacja PARO).

Najlepiej punktujący: Krzysztof Kowalski (BUD-PAP/Roplast Team) – 25,8 pkt/mecz.

Najlepiej asystujący: Jakub Bednarski (Kar-Bet Team) – 6,7 asysty/mecz.

Najlepiej zbierający: Piotr Materek (Fundacja PARO) – 14 zbiórek/mecz.

Najlepiej blokujący: Marcin Rzosiński (Kar-Bet Team) – 2,5 bloków/mecz.

Najlepiej przechwytujący: Piotr Materek (Fundacja PARO) – 3,5 przechwytów/mecz.

Najlepszy „trójkowicz”: Dominik Stosik (Fundacja PARO) – 21.

Nagroda za 1000 pkt w lidze: Dariusz Igliński (TK-BUD/Corex).

W przerwach między meczami rozegraliśmy tradycyjne konkursy. W rywalizacji rzutów za 3 punkty zwyciężył Dominik Stosik (Fundacja PARO) pokonując w finale Karola Drzewieckiego (TK-BUD/Corex). W „Skills Chalange” najlepszy okazał się Dariusz Igliński (TK-BUD/Corex), który finałowe zadania wykonał szybciej od Łukasza Manikowskiego (Olimp Celcom/Traktor Parts). Wreszcie w „drużynowych dystansowych” triumfowała Fundacja PARO, a 2. miejscem musiał zadowolić się TK-BUD/Corex. Dziękujemy wszystkim drużynom za udział w siódmej edycji naszej ligi, a kibicom za wspieranie koszykarzy z powiatu świeckiego.